Zabawy dziecinstwa

W świecie, gdzie bardzo wiele dzieci spędza czas przed komputerem, grając w bardzo często agresywne gry, warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno bo kilkanaście lat temu, dzieci wiedziały jak spędzić czas, żeby być zdrowym i szczęśliwym. To czas gumy do skakania, grania w klasy czy w piłkę. To okres, kiedy dziecko spędzało większość czasu na podwórku, bo wtedy się wybiegało z kolegami. Jeśli więc dziecko siedzi przed komputerem, może warto podsunąć mu pomysł wyjścia na podwórko. Jednak samo dziecko jeśli wyjdzie, to niewiele zrobi, ponieważ do gry potrzebna jest grupa. Zbyt często rodzice wybierają dziecku kolegów, bo są lepsi, bo są bogatsi itd., nie patrząc na to, że owo dziecko tak naprawdę czuje się źle w ich towarzystwie. W takiej sytuacji warto pozwolić dziecku znaleźć kolegów samodzielnie, oczywiście kontrolując czy się wspólnie bawią i czy nie robią złych rzeczy.

Zabawy dziecinstwa

Znana od lat piłka jednoczy bardzo wiele osób, które różnią się pod wszystkimi względami ale przyciąga ich zamiłowanie do kopania piłki i biegania. To więc powinno wystarczyć, żeby dziecko się świetnie bawiło. Nie ma gdzie grac w piłkę? To może podsunąć np. dziewczynkom grę w gumę. Znana od lat zabawa ściągała dziewczynki w różnym wieku i wszystkie wiedziały jak grać. Nie tylko skakanie, ale też przechodzenie pod splotami gumy, by nie dotknąć do brzegu, to zabawy, które wymagają sprytu, kombinowania i chęci zrobienia czegoś dobrze.

W takiej grze dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale też uczą się wielu ciekawych rzeczy. Obecnie bardzo modne stało się łapanie pokemonów. Pierwotnie był to dobry zamysł, ponieważ w taki sposób dziecko zmuszone jest wyjść z domu. Jednak gra ta ma ogromną wadę. Osoba grająca idzie patrząc w ekran telefonu czy tabletu, czyli de facto nie widzi nic przed sobą. To pociąga za sobą konsekwencje w postaci wejścia na ulicę czy w inne niebezpieczne miejsce, po chęć złapania pokemona jest dość spora. Wszystko jest dla ludzi, dla dzieci wiele rzeczy też, jednak trzeba we wszystkim zachować pewien umiar.

Wpis zawdzięczamy