Pages Menu
Categories Menu

Zabawa i rozwoj

Zabawa i rozwoj

Zabawa i rozwoj

Dzieci od zawsze uczą się wszystkiego podczas zabawy. Niestety jakie czasy, taka zabawa i taki rozwój. Obecnie coraz częściej się zdarza, że dzieci siedzą przy grach, które absolutnie nie są przeznaczone dla tego wieku, tylko na przykład dla dorosłych. Ponieważ jednak dziecko mają wielką ochotę w to grać, rodzice idą na łatwiznę i pozwalają im na to. W konsekwencji tego dzieci uczą się agresji, kombinowania i cwaniactwa. Każde dziecko powinno mieć wybrane gry lub bajki, które będą kształtowały jego osobowość.

Wymówka, że „takie czasy” jest nie tylko nietrafiona, ale wręcz bardzo szkodliwa dla dzieci. W sklepach i w sieci jest ogromna ilość zabawek oraz gier dla dzieci, które faktycznie nauczą dziecko jak wychodzić z problemów, jak kombinować, żeby rozwiązać zagadkę i w jaki sposób odnosić się do innych ludzi. Tylko wtedy dziecko będzie miało szansę na normalny rozwój.

Wpis zawdzięczamy