wychowanie dziecka na przestrzeni wiekow

Co trzeba zrobić, aby puścić dorosłego dziecka która zmaga się z uzależnienia zachowań

Bycie rodzicem nie jest łatwe.

Pamiętam, że w ciąży z córką. To był zimny poranek zimowy i byłem w pracy z poranne mdłości.

Kiedy wyszedł z Jana blada w najlepszym kolega położyła rękę na moim ramieniu i powiedział: „Jest to najłatwiejsza część. Tylko czekać, dopóki dziecko się rodzi!”

I nie rozumiem w ogóle. Nigdy wcześniej nie miał dziecko, byłem pełen fantazji cudów rodzicielstwa. Moja dezorientacja musi wykazać się na mojej twarzy. Poszła na „Jedno z moich dzieci miało kolki i nie spać całymi miesiącami, a teraz moje dzieci są w moich nastolatków. – Sam zmartwieniem jest to wystarczy, aby mnie tęsknią za prostotą poranne mdłości”.

wychowanie dziecka na przestrzeni wiekow

Punktem orędziu zatopiony w jak mój nudności ustąpiły. Nigdy nie zapomniał tej rozmowy.

Poprosiłem ją w momencie, dlaczego nigdy nie powiedział mi tego wcześniej … w rzeczywistości, to dlaczego nikt nie miał. Ona odpowiedziała: „Nikt nie mówi kobiecie, jak ciężko rodzicielstwo jest naprawdę ona nigdy nie zgadzają się zajść w ciążę. A przecież istnieje tak wiele dobrych czasów”.

Wspomnienia mogą być złoty. A jeśli dorosły dziecko jest uzależniony, wspomnienia mogą być najlepszą częścią rodzicielstwa te dni. Zdjęcia z dzieciństwa, na początku roku, popychające go na huśtawce, uczy ją jeździć na rowerze.

Każdy akt pozornie prowadzi dziecko, krok po kroku, do ich niezależności, a rodzic, bit po bicie, aby być w stanie puścić.

Ale gdy dziecko dostaje sidetracked od narkotyków i alkoholu, zagrożenia niezależności i lęków puszczania się powiększać i pochylił sposób nieproporcjonalne. To naruszania obserwować dziecko nie ponownie. To frustrujące. Jest to kosztowne. To ozonową. To irytujące. To przerażające. Tak, ryzykowne i wciągająca nastolatków i młodych dorosłych zachowań często idzie ręka w rękę z rodzicami pobytu rodziców, nie puszczając, wyciągając wszystkie przystanki, próbując cokolwiek i wszystko, aby pomóc swojemu dziecku „wprowadzenie” zdrowej dorosłości.

Wpis zawdzięczamy na stronie więcej informacji