Czytamy dziecku

Już od dawna wiadomo, że książka rozbudza wyobraźnię i kształtuje charakter. Niestety obecnie są czasy, że bardzo rzadko sięgają po książki dorośli, nie mówiąc już o tym, żeby poczytać książki dzieciom. Tymczasem dobrze dobrana bajka będzie kształtowała postawę dziecka, jego wrażliwość i wyobraźnię. To z książek a raczej z bajek dzieci szybko przyswajają dobre zachowanie, wrażliwość czy empatię, czyli de facto cechy, które są bardzo potrzebne w życiu.

Książki dla dzieci są tak pisane, żeby czegoś maluchy uczyły. Dlatego warto po nie sięgać, żeby dziecko na odstawie przeżyć misiów, jeżyków, wiatru czy stokrotek, mogło się czegoś nauczyć. Ono identyfikuje się bardziej z postacią fikcyjną niż z kimś dorosłym, ponieważ jeżyk czy miś bardziej przemawia do wyobraźni dziecka. Warto zatem sięgać po książki dla dzieci, żeby kształtować w nich wrażliwość i dobroć, żeby wyrosły dzieci na wartościowych ludzi.

Wpis zawdzięczamy